23. Győri Művészeti Árverés, 2024. december 14, 18:00

Szeretnénk az Önök figyelmébe ajánlani 23. Győri művészeti árverésünket

Az árverés időpontja: 2024. december 14. (szombat) 18.00

Árverési kiállítás: 2024. december 2-december 13.

1. Halász Szabó Sándor (1920-1996): Táj

31x47, akvarell, papír, j.j.l.: Halász Szabó Sándor

Kikiáltási ár: 24.000.-Ft

2. Kássa Gábor (1893-1965): Ló az istállóban

39x32, akvarell, papír, j.j.l.: Kássa Gábor 1924

Kikiáltási ár: 40.000.-Ft

3. Rudnay Gyula (1878-1957): Sajóbábonyi táj

17x24, akvarell, papír, j.j.l.: Rudnay Gy

Kikiáltási ár: 48.000.-Ft

4. Pállya Celesztin (1864-1948): Vásárban

12x14, olaj, fa, j.b.l.: Pállya Celesztin

Kikiáltási ár: 38.000.-Ft

5. Pállya Carolus (1875-1948): Utcán

17,5x26,5, olaj, fa, j.b.l.: Car. Pállya

Kikiáltási ár: 48.000.-Ft

6. Pörge Gergely (1858-1930): Tanya

14x21, olaj, fa, j.b.l.: Pörge Gergely

Kikiáltási ár: 34.000.-Ft

7. Imre István (1918-1983): Kilátás a Hősök terére

53x33, akvarell, papír, j.j.l.: Imre

Kikiáltási ár: 38.000.-Ft

8. Bér Rudolf (1924-2004): Balatoni táj

28x38, akvarell, papír, j.j.l.: Bér R.

Kikiáltási ár: 46.000.-Ft

9. Ridovics László (1925-2018): Vízparti liget

27x37, akvarell, papír, j.j.l.: Ridovics L

Kikiáltási ár: 28.000.-Ft

10. Bárkay Imre (1930-2007): Táj

33x44,5, olaj, karton, hátoldalán sérült csendélet, jelezve a csendéleten: Bárkay

Kikiáltási ár: 48.000.-Ft

11. Györöki (Gyurkó) Pál (1904-1972): Házak a domboldalon

26x36, olaj, karton, j.b.l.: Györöki Pál

Kikiáltási ár: 38.000.-Ft

12. Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Kaszások

32x44, rézkarc, papír, j.j.l.: Aba-Novák

Kikiáltási ár: 55.000.-Ft

13. Csergezán Pál (1924-1996): Városliget

24x39, rézkarc, papír, j.j.l.: Csergezán Pál, j.b.l.: Városliget

Kikiáltási ár: 14.000.-Ft

14. Porcelántál Vaszary Kolos pannonhalmi főapát, bíboros hercegprímás étkészletéből

Porcelán, Carl Knoll, Fischern bei Carlsbad, 24 cm

Vaszary Kolos festett aranyozott címerével (kopott)

Kikiáltási ár: 36.000.-Ft

15. Szószostál a Csetei Herzog család címerével

Porcelán, festett, aranyozott, 26x12,5x15 cm, a Csetei Herzog család aranyozott címerével

Kikiáltási ár: 36.000.-Ft

16. Meisseni dísztál

Porcelán kézi festéssel, aranyozással, Meissen, 1890-1930, 36 cm, jelezve alul: máz alatti két kardos jelzéssel, két csiszolt vonallal áthúzva

Kikiáltási ár: 60.000.-Ft

17. Ezüst teaszűrő kanál

800/1000 finomságú ezüst, Anglia, Birmingham, 1901, 12 cm, 20,3 g

Kikiáltási ár: 16.000.-Ft

18. Antik ezüst szelence

13 latos ezüst, Bécs, 1827, tetején vésett tájkép, belül aranyozott, jelezve korabeli fémjellel, AK mesterjellel, 3,5x7x0,9 cm, 52,7 g

Kikiáltási ár: 40.000.-Ft

19. Igazgyöngy nyaklánc

52 db tenyésztett édesvízi gyöngy, 46 cm, ezüst csattal

Kikiáltási ár: 16.000.-Ft

20. Ezüst medál sósvízi igazgyönggyel

925/1000 finomságú ezüst, egy darab tenyésztett sósvízi igazgyönggyel, két cirkónia kővel, 15 mm, gyöngy átmérő kb. 8 mm

Kikiáltási ár: 8.000.-Ft